
28.11.20
Майстер-клас «Осінні котики»

Вручення грамоти від Департаменту освіти м. Одеси
Книжкова виставка»Майстриня драматичної повісті»
Ольга Юліанівна Кобилянська народилася 27 листопада 1863 року у містечку Гура-Гумора в Південній Буковині у багатодітній сім’ї службовця. У 1873 -1877 рр. вчилася в початковій чотирикласній німецькій школі. Не маючи можливості вчитися далі, подальшу освічу вона здобувала самотужки. З 1889 до 1891 жила в с. Димка. Пізніше вона разом з родиною переїхала на постійне життя до Чернівців, брала активну участь у жіночому русі, 1894 року виступила одним з організаторів «Товариства руських жінок на Буковині» Важливою подією в житі і О. Кобилянської було знайомство із Софією Окуневською, однією з найосвіченіших жінок тодішньої Галичини. Саме вона переконала письменницю писати українською мовою і познайомила її з українською письменницею Наталею Кобринською, яка пропагувала жіночий рух у Галичині. Захопившись феміністичними ідеями, О.Кобилянська вперше в українській літературі порушує тему емансипації жінки.
Формувалася естетична концепція людини і світу О. Кобилянської під впливом ідей німецького філософа Фрідріха Ніцше, який мав значний вплив на модерністів Європи.dovidka.biz.ua 1899 року О. Кобилянська побувала на Наддніпрянській Україні, відвідавши родину Косачів на Волині, Лисенків і Старицьких у Києві, могилу Шевченка у Каневі. Після Першої світової війни та румунської окупації Північної Буковини письменниці довелося жити в тяжких умовах зазнаючи переслідувань з боку румунської влади.
З 1927 року в Україні було розпочато видання дев’ятитомного зібрання творів Кобилянської. Того ж року на відзначення 40-річчя літературної діяльності їй була призначена урядом пенсія, що дала письменниці можливість поліпшити матеріальний стан та придбати власний будинок, в якому письменниця прожила останні роки свого життя. Померла О. Кобилянська 21 березня 1942 р. в Чернівцях.
Літературну діяльність О. Кобилянська почала в середині 1880-х рр. творами німецькою мовою. Перший художній твір українською мовою повість «Людина», був надрукований 1895 р. у журналі «Зоря». Це була друга редакція написаною раніше німецькою мовою оповідання -“Вона вийшла заміж”».
Пізніше з’явилися оповідання й повість «Він і Вона» (1895), “Царівна” (1896), “Що я любив» (1896 р.), «Аристократка» (1898), ін. позначені впливами поетики символізму, філософії надлюдини Ф. Ніцше та ідей жіночої емансипації Одним з найпоетичніших творів вважається лірично-романтична повість “В неділю рано зілля копала” (1909), написана за мотивами відомої народної пісні-балади «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці».
Протягом 1915-1923 рр. Кобилянська пише нитку новел на антивоєнні теми, серед яких можна виділити такі твори як «Лісова мати», «Юда», «Назустріч долі», «Сниться» ін. Помітним явищем в історії української прози став роман «Апостол черні» (1926 р ), у якому на широкому суспільно-історичному тлі О. Кобилянська порушила проблему інтелігенції та народу, із симпатією змалювавши образи представників духівництва.
«Миколай Носов»-захід в 2-му класі
До дня народження Миколи Носова учні 2-го класа виготовили велику книгу-гармошку історій про героїв веселих книг і сконструювали Незнайку з кубиків Лего. «Пригоди Незнайка і його товаришів», «Незнайко в Сонячному міст», «Фантазери», «Щоденник Миколки Синицина»-книги , знайомі нам з дитинства досі цікавлять учнів, діти із задоволенням розповідають про улюблені пригоди жителів Сонячного города і хлопців-фантазерів.
Книжкова виставка до дня народження М.Носова
Народився Микола Носов 10 листопада 1908 року в родині актора естради. Дитинство і юнацькі роки пройшли в Ірпені, на Київщині. Після закінчення школи працював чорноробом на бетонному заводі в Ірпені, на цегельному заводі в Бучі. Потім вступив до Київського художнього інституту, згодом перевівся до Московського інституту кінематографії, звідки вийшов режисером-постановником мультиплікаційних, науково-популярних та навчальних фільмів.
Презентація книги «12 місяців « в 2-му класі
Учні 2-го класу ознайомились з дивовижною книгою «Дванадцять місяців». Вона-цілий світ. Світ, де є місце народним прикметам, за якими жили ще наші бабусі, святам давнім та сучасним,прислів’ям,приказкам,лічилочкам, старовинним іграм-усім дрібничкам,що роблять мову яскравою, а життя цікавим. Не обійшлося і без творчості, діти виготовили цікаві книжки-трансформери про пори року.
«Українські візерунки» в 2-му класі
На бібліотечному майстер-класі «Українські візерунки» учні 2-го класа ознайомились з візерунком, орнаментом вишитих рушників. Діти переконались, що вишитий рушник, виконаний власноруч, стає особливо цінною річчю. Великий класний рушник , зроблений дітьми з кольорового паперу прикрасив дошку, спільна робота завжди об’єднує !
26.11.20
Захід»Обережно-вогонь» в 7-му класі
Про необхідність дотримання правил пожежної безпеки у громадських приміщеннях дізнались учні 7-го класу. А враховуючи,що урок проводил бібліотекар, то і не залишились поза увагою художні твори,розповідаю ще про вогонь. Це і історична «Боротьба за вогонь» — фантастичний роман франкомовного бельгійського письменника Жозефа Роні-старшого про доісторичні часи людства. Міфи Давньої Греції про Прометея і  «Вогник далеко в степу» г. Тютюнника .
Презентація книг про Голодомор в 11-му класі

Голодомор
«І знову ми з Нечуєм...»Книжкова виставка
Презентація книги в 2-му класі

Захід «Пам’ять -нескінченна книга» в 7-му класі
Урок присвячений торагедії Голодомора відбувся в 7-му класі. 1933 рік. Найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав на долю нашої країни. Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все – і життя людини, і життя країни…
Трагічним подіям 1932-1933 років був присвяче урок в 3-му класі. Як гарно ,що наші маленьки діти вміють співчувати та висловлювати слова поваги до наших предків.Плакат повністю зроблений своїми руками надовго залишиться в пам’яті разом із отриманою інформацію.
Виставка-реквієм «День пам’яті жертв Голодомору»
На виставці представлено ряд книг, в яких узагальнено сучасний стан наукових досліджень цієї тематики – це свідчення українців, що пройшли крізь пекло Голодомору. Багаточисельні спогади очевидців надруковані також на сторінках періодичних видань. Також в бібліотеці представлений перегляд літератури «Голодомор: причини і наслідки», де учні можуть ознайомитися з літературою, в якій висвітлена жахлива трагедія голодомору в Україні.
-
До нас завітав сьогодні одеський письменник Роман Тарасович Кракалія - редактор редакції суспільно-політичної літератури видавництва «Маяк» ...
-
Биография Амчиславский Эдуард Борисович (пcевдонимы: Марк Аринов, Алекс(андр) Зоев, Але...
-
Чудова новина! Новий випуск журналу "Равлик" уже в бібліотеці! Ми впевнені, що читачі будуть раді отримати свіжі статті та...
-
Міжнародний день толерантності має цікавий контекст. 16 листопада 1995 року держави – члени ЮНЕСКО на 28-й сесії Генеральної конференції од...
-
Всесвітній день охорони праці відзначається 28 квітня. Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити ма...
-
Традиція святкування Дня Європи була започаткована багато років тому. Її метою є відзначення миру і єдності народів, які населяють європейсь...