15 липня - День Державності України

 


До Дня Української Державності пропонуємо Вашій увазі книги, які розгортають велике полотно долі держави, вигаптуване водночас гордістю за здобуті досягнення й перемоги і болем за помилки та поразки.


 «Історія України «без брому». Розвиток державності на українських землях» Петро Кралюк.

Книга Петра Кралюка «Історія України "без брому". Розвиток державності на українських землях» розкриває історію державних змін на теренах України від прадавніх часів до нашого сьогодення. Усупереч висловлюванню відомого українського письменника і політика початку ХХ ст. Володимира Винниченка, мовляв, не можна українську історію читати без брому, тобто заспокійливого, автор акцентує увагу на тому, що бездержавність — явище, характерне для багатьох народів. Тому українці у своєму прагненні створити власну державу були далеко не одинокі. Проте, проживаючи в різних країнах і обіймаючи високі посади, вони зробили чимало для становлення, зокрема Угорського королівства, Речі Посполитої, Російської імперії, Османської імперії, і врешті-решт здобули свою державу.
 

«Будівничий української державності» Дмитро Павличко.
Урок літератури" - це серія посібників для вчителів, школярів, студентів. Пропонуємо статті відомих літературознавців, письменників, істориків про найяскравіші постаті та твори вітчизняного й зарубіжного красного письменства, що вивчаються за шкільними програмами.
 











Історія Української держави двадцятого століття» Ісидор Нагаєвський.
нига доктора Ісидора Нагаєвського, написана в еміграції, висвітлює події в Україні часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії (1917—1921 рр.). На основі документів, свідчень сучасників, на тлі тогочасних подій в Європі автор розгортає картину боротьби за державність України в усій її складності і суперечливості. Думка автора полягає в тому, що Україна могла стати незалежною державою ще тоді. Читач познайомиться з новою для нього історичною концепцією і оцінками діяльності державних діячів і партій, того періоду, здебільшого діаметрально протилежними до недавно культивованих у радянській історіографії, і з вдячністю оцінить патріотизм і сумлінність покійного автора, який мріяв побачити свою книгу надрукованою у незалежній Україні. Друкується за сучасним правописом, зберігаються мовностилістичні особливості оригіналу.

«Земля, козацтво і державність України» Григорій Луньов, Олексій Луньов.
Цей історично-практичний нарис наказного отамана Запорізької обласної козацької громади Селянського козацтва України Олексія Луньова і наказного генерального отамана Селянського козацтва України Григорія Луньова пропонується широкому загалу селян і козацтва для піднесення почуття гідності селянського і козацького роду та усвідомлення їхньої участі і ролі в долі рідної землі і держави, села і селянина, тепер і в майбутньому. Бути чи не бути, якщо не ми – то хто?! 
Чекаємо на вас!



Немає коментарів:

Дописати коментар