Всеукраїнський день бібліотек


Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства. Зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства. 

Для учнів 3-4 класів шкільна бібліотека провела бібліотечний урок «Історія виникнення бібліотек», розповіла про історію першої бібліотеки на Україні, засновником якої був Ярослав Мудрий.Чудова презентація доповнила інформаційну частину урока.


Для учнів старших класів були проведені бібліотечні уроки « Бібліотеки світу, які вони?», «Історія виникнення книг».Шкільна  бібліотека підготувала і роздала школярам пам’ятки читача про єдині вимоги щодо збереження підручників. Була проведена загальношкільна акція «Кращий клас по збереженню підручників».

Шкільна бібліотека отримала в подарунок малюнки і вірши, добрі слова подяки і нові книги від наших читачів.

 Літературний круїз «Цей дивовижний світ пригод»
Особливо приємно отримувати від читачів квіти і побажання розвитку нашої шкільної бібліотеки.


Починаючи з 1998 року 30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято започатковано в честь великого внеску бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність подальшого підвищення їх ролі в житті суспільства.



Діти отримали велике задоволення від зустрічі і почерпнули для себе багато цікавої інформації. 

 



Сучасна шкільна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для читачів. Її функції стають значно ширшими, адже там проводять виставки, конференції, брифінги та творчі вечори.


З появою в нашій бібліотеці Інтернету, у наших читачів гаджетів та рідерів постало питання про можливу непотрібність у найближчому майбутньому друкованих видань, а разом з ними і бібліотек. Нові технології стрімко впливають на соціальне та культурне життя читачів, а це, у свою чергу, не може не позначитися на функціонуванні шкільної бібліотеки.


А ідеальним бібліотечним простором наші учні вважають наявність комп'ютеризованих робочих місць, зручних меблів, Wi-Fi. Наша бібліотека намагається відповідати запитам читача, а саме мобільності та можливості отримання максимуму інформації в одній установі. При цьому книги не відходять на другий план, залишаючись класичним джерелом інформації.


Шкільна бібліотека активно поширює буккросинг – обмін книгами, коли одна дитина залишає прочитану нею книгу у спеціальному місці для того, щоб хтось інший міг взяти цю книгу та прочитати.


Сталося так, що в нашій школі День бібліотек – свято не лише для бібліотечних працівників, але й для усіх наших читачів. Зі святом вас, дорогі друзі!
























 




Немає коментарів:

Дописати коментар