Що таке книга





 Що таке книга


Книга, книжка — письмовий запис, неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніх аркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку. Сторони аркуша називаються сторінками.

Книга виготовлена в цифровому вигляді називається електронною книгою. Озвучену й записану на матеріальний носій книгу називають аудіокнигою (звуковою книгою, книгою вголос).

Книжкова крамниця або книгарня — крамниця, де продаються книги. Також книги можна позичати у бібліотеках на певний час.

Любителя книг, як правило, називають книголюбом, бібліофілом, або, неформально, книжковим хробаком (від англ. Bookworm).

З появою електронних книг актуальність друкованої продукції потихеньку згасає – тільки справжні естети і ортодоксальні читачі не змінюють" живий книзі" . За прогнозами сучасників, електронні ресурси повинні витіснити поліграфію, яка все ще тримає свою аудиторію. У матеріалі з'ясуємо, чим погані і хороші електронні книги, і чому багато хто все ще віддають перевагу звичним друкованим аналогам. Витративши п'ять хвилин часу, ми врешті-решт з'ясуємо, яким ресурсам варто віддавати перевагу.



Електронні пристрої гарні своєю зручністю та доступністю. Остання перевага пов'язано з непомірною ціною на друковані книги – судячи з усього, вона не збирається опускатися, точніше зростає від сезону до сезону. Наприклад, роман Л. Толстого" Анна Кареніна" в книжкових магазинах коштує близько 200 грн, а електронний варіант можна скачати абсолютно безкоштовно. З огляду на, що на прочитання роману йде 3-4 дні, фінансові витрати на нетлінні шедеври в друкованому варіанті можуть дорівнятися до середньої зарплати нашого співвітчизника. У той же час, покупка електронного ресурсу окупиться в 1-2 місяці.


Повсюдність звичної книжки можна віднести до розряду переваг – її читають у ванній або на пляжі. У цьому плані вона краще, ніж електронна, адже не так боїться води і перегрівання на сонці.

Це цікаво: Дослідження американських вчених показало, що більшість читачів отримують естетичне задоволення від книги. В основному приваблює яскрава обкладинка, запах паперу і друкарського тексту. З цієї ж причини паперова книга стає прикрасою бібліотеки, а то і самого інтер'єру. 

Доступність сприйняття – теж вагомий параметр. Якщо ваші руки зайняті написанням курсової або приготуванням на кухні, отримуйте інформацію в режимі аудіо або відео – з деякими моделями електронних книг це можна собі дозволити. 


Вплив книг на зір і людське здоров'я – ще один важливий фактор. Оскільки електронні книги оснащені неяскравими рідкокристалічними екранами з антибліковим ефектом, вони нічим не гірші за звичайних: під час читання вони не шкодять зору. Тут оцифровані і паперові книги рівні, єдине застереження – не читайте при поганому освітленні.

При покупці фахівці радять звертати увагу на дисплей електронного товариша і купувати механізми з E-Ink екраном, який на відміну від LED-дисплея не має негативного впливу на зір. До таких моделей відноситься AirBook City Light – вона компактна і не займає багато місця в сумці або рюкзаку. 

Також важливо враховувати специфічний запах книг, який у деяких людей викликає чхання, а книжковий пил може спровокувати алергію. В такому випадку оптимальніше користуватися електронними носіями. 

Розглянемо, яким книжкам краще: або записувати на папері, і чим звичайні відрізняються від оцифрованих з практичної точки зору. 



Як відомо, під час довгої дороги або подорожі одним з кращих супутників людини стає книга. Якщо подорож довгий, доведеться запастися кількома друкованими книгами, які будуть займати чимало місця і не обтяжать дорожній рюкзак .

Зручність електронного девайса НЕ переоцінити. Зараз ми зробимо невелику цитату з його переваг:

  • Компактність. На відміну від друкованих, електронні ресурси не займають багато місця. Їх єдиний недолік – постійну потребу в підзарядці – вирішують портативні акумулятори . Павербанк поповнить енергоресурс пристрою в транспорті або лісі. 
  • А ось варіативність. Вибираючи електронну книгу, можна підібрати потрібний розмір, колір і додаткові параметри. Оригінальний чохол в деякому роді не поступиться стильною друкованої обкладинці паперової книги!
  • Вдале сегментування по аудиторіях. Для людей з поганим зором електронні носії ідеальні – на них можна збільшити шрифт і яскравість. 
  • Оптимальність. Ми вже говорили про вражаючу ємності пристроїв, але чому б не сказати ще раз – це перевага за багатьма параметрами є ключовим. Оскільки девайси оснащені великим об'ємом пам'яті, в них можна закачати одночасно десятки книг, що не обтяжують ні дорожню валізу, ні дамську сумочку. 

Порада: Мати великий об'єм пам'яті для електричних пристроїв не обов'язково, як засвідчила практика для читачів буде досить навіть 2 гігабайт.



  • Ергономічність. Як би смішно не звучало, але власники електронної книги відзначають, що на перегортання цифрових сторінок витрачається значно менше часу, ніж на перевертання паперових листів, які треба гортати двома руками. 
  • Незалежність від світлового дня. На відміну від паперових, електронні пристрої залишаються читаються навіть в повній темряві! Якщо ваша техніка не оснащена підсвічуванням – ситуацію виправить ліхтарик PocketBook . З ним можна читати в темному поїзді або пізно вночі, коли не хочеться будити сплячу сімейство. Так, наприклад, для людей з поганим зором більше підійдуть електронні носії, на яких можна збільшити шрифт і яскравість. Як відомо, для виготовлення поліграфічної продукції використовують деревину. Для захисту природних ресурсів, люди починають користуватися електронними книгами – читалки не вимагають постійного підключення до інтернету, досить скачати документ з текстом.

    Якщо ви ще не визначили що краще: електронні або звичайні (друковані) книги пропонуємо розглянути їх параметри в порівняльній таблиці.

    Види книг/якості

    друковані

    електронні

    позитивні

    + Чи не потребують підзарядки.

    - Закачувати книги можна безкоштовно.


    + Індивідуальні властивості: обкладинка, розмір листів, ілюстрації і інші.

    - Можливість читати в повній темряві.


    + Краще запам'ятовується інформація.

    - Займають мало місця.


    + Можливість колекціонувати рідкісні видання.

    - Зручні у використанні (на окремих сторінках можна розмістити закладки і позначки).



    - Чи не псують зір.

    негативні

    + Для виготовлення паперової продукції вирубують дерева.

    - Потребують періодичної підзарядки від електричного ресурсу.


    + Деякі книги написані дрібним шрифтом, який не можна збільшити.

    - Ремонт пристрою чимало коштує.


    + Дорогі.

    - Спливна реклама та оповіщення відволікають читача від тексту.


    + Важкі і займають багато місця.



    + В темряві текст залишається непомітний.


    суб'єктивні чинники 


    • Для багатьох паперові книги краще електронних через свою індивідуальності. Цінителі книг відзначають, що шелест перегортання сторінок і запах друку, укупі з ароматною чашкою чаю, створюють відмінну композицію. Їм подобається торкатися шорсткою поверхні і гладкою обкладинки, а що стосується старих підручників, словників або мемуарів – то думка естетів на цей рахунок однозначне: такі цінні джерела знань повинні бути тільки паперовими! 
    • Паперові книги читаються швидше, адже в електронних ресурсах людина відволікається на додаткові чинники (реклама, кольорові картинки, оповіщення і тд.).
    • До використання електронних носіїв треба звикнути: наприклад, якщо стерти з їх пам'ятіважливий файл (недавно завантажену за гроші книгу або науковий документ), його не відновиш. 

Немає коментарів:

Дописати коментар